مدیر عامل سازمان قطار شهری: با اصلاح و راه اندازی مجدد فاینانس 70 درصد از مشکلات قطار شهری رفع خواهدشد

[ad_1]

به گزارش آراس:

شهرام شاهین‌زاده مدیر عامل سازمان قطار شهری اهواز که 4 ماه است از تصدی وی در این سمت می گذرد ضمن تقدیر از استانداران وقت، شهرداران و معاونان عمرانی استان که در مدت 10 سال از عمر قرار داد با شرکت کیسون در رابطه با احداث قطار شهری نقش خود را ایفا کرده اند، عنوان کرد:  در حال وارد شدن به سال یازدهم از زمان عقد قرار داد این پروژه هستیم، پروژه ای که قرار بود صرف 4 سال به اتمام برسد اما تحریم ها و اختلاف نظر های سلیقه ای مانع از رسیدن ما به هدف اصلی بود. هرچند که پروژه تا اینجای کار پیشرفت 25درصدی داشته است اما نه ما و نه مسئولان استانی، هیچکدام از این روند کند رضایت نداریم.

وی افزود: اما نباید فراموش کرد که پروژه به مدت دو سال کاملا تعطیل بوده است، بنابراین نباید انتظار داشت که به سرعت راه انداخته شود. لذا کمی زمان می برد تا کار ها بر روال معمول و برنامه ریزی شده قرار بگیرد. به طور متوسط سالانه 36 میلیارد تومان به این پروژه تزریق شده است و در 10 است گذشته تا کنون تنها 450 میلیارد از 100 میلیارد موردنظر صرف شده است و اگر قرار باشد فعالیت های بر این منوال کند پیش برود تا 30 سال دیگر نیز نمی توان شاهد راه افتادن این قطار در شهر باشیم. 

مدیر عامل سازمان قطار شهری با بیان اینکه خبر های خوشی در راه است خاطر نشان کرد: بنا بر این شد که اختلاف سلایق در شورای عالی و فنی کشور رفع شوند. همچنین با  به نتیجه رسیدن برجام، ic  باز خواهد شد و دیگر مشکلی برای همکاری شرک مورد در راستای ادامه پروژه وجود ندارد. 

وی عنوان کرد: از جهتی دیگر وعده های نوبخت  وزیر کشور که سال گذشته به ما داده بود، تمام و کمال محقق شده اند. 68 میلیارد اعتباری که برای قطار شهری در نظر گرفته شده است رقمی موقت، و پس از روبه رشد شدن روند فعالیت ها بی شک مبالغ قابل توجهی را در اختیار خواهیم داشت. همچنین برای رونق بخشیدن به پروژه در امور اعتباری از بانک مرکزی مجوز 300 میلیارد تومان اوراق مشارکت اخذ شده است.

شاهین زاده از پیگیری دو موضوع در رابطه با مرتفع ساختن قرداد قطار شهری خبر داد و افزود: برای امسال 360 میلیارد تومان اعتبار پیش‌بینی شده است. و در حال پیگیری فاینانس هستیم به گونه ای که پروژه را از منابع مالی مختلف اداره کنیم. زیرا پس از به نتیجه رسیدن برجام شرکت های فراوانی جهت سرمایه گذاری به خوزستان آمده اند که قطار شهری پیشنهاد ویژه مسئولان استانی جهت سرمایه گذاری این شرکت ها است.

وی ادامه داد: دکتر شریعتی نامه ای خطاب به رحمانی فضلی وزیر کشور داده است که محتوای آن نامه راه اندازی مجدد فاینانس است و در حال حاضر این نامه در حال پیگیری است که در صورت موافق با این موضوع 70 درصد از مشکلات ما حل خواهد شد.

مدیر عامل سازمان قطار شهری با اشاره به زمان بهره برداری از اولین ایستگاه های مترو در اهواز گفت: ایستگاه اول ما از فرودگاه تا مصلا با مسافت ۷ کیلو متر خواهد بود که از اوایل سال ۹۷ به بهره برداری خواهد رسید. این خط ۶ ایستگاه را در برمی گیرد. توانستیم با استفاده از مهندسان ایرانی و  تکنولوژی های روز دنیا  ۱۴۴۸متر از زیر رودخانه کارون عبور کنیم  که کار غرور آفرینی است. 

خبرنگار: مریم کروشاوی

[ad_2]

لینک منبع

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *